מבט לשבת אמור חומש ויקרא כא'-כד'

בס"ד
friday22 מבט לשבת  אמור  חומש ויקרא כא כד
מעובד עפ"י שיחות הרבי מליובאוויטש

משימת החיים
זה לא משחק כדורגל בין "מכבי" ל "הפועל". זה גם לא קשור לשערים בבורסה לעליות או לירידות. ה"משחק" הזה מאתגר וארוך, ונמשך 49 ימים תמימים. הוא אינו מתקיים באיצטדיון לקול תרועת אוהדים, אלא במגרש פרטי וסמוי. אין בו כדור, אבל יש בו הרבה שערים . זה משחק אישי ומשימה ללא כל מתחרים.
המשימה הזאת מיועדת לגברים ולנשים. לצעירים ולזקנים ואינה דורשת כמו במשחק,כושר גופני ומיומנות ספורטיבית כלשהי. אלא אימון רוחני מרתק, של ספירה (לא לאחור – קדימה !). ספירה שחוזרת על עצמה מידי שנה בשנה, מאז יציאת מצרים. הספירה הזאת היא המשימה של החיים ! (ספירה, מלשון ספיר,אבן טובה וזוהרת כזוהר הרקיע). היא מזמנת לנו בימים מיוחדים אלה לפתוח את השערים במפתחות הנכונים.

בפרשתנו שנקראת תמיד בימים אלה הנקראים "ימי ספירת העומר" כתוב :"וספרתם לכם שבע שבתות תמימות".
כל יום של ספירה מאפשר לאדם לבחון ולבדוק את עצמו – לעשות ספירת מלאי. מה עשה ומה עוד עליו לעשות טוב יותר. ניקוי המדפים מדברים לא מתאימים, שיפור והעצמת התכונות הטובות, ואולי גם אימוץ חדשות – ולהשתמש בכולן במידות הנכונות. מידות, במשמעות הרוחנית=רגשות. כל יום ספירה הוא יום של עבודה רוחנית, של התבוננות בראי- הנפש, של מִקצֶה שיפורים. מה שהיה אתמול – היה אתמול ! עכשיו הזמן המתאים ביותר : למתֵן, לרסֵן, לעדֵן – והרבה לפרגֵן.
בכל סיטואציה בחיים המורכבים שלנו מסמנים לנו שכדאי לא לנפח דברים ולא להתנפח מדיבורים – לשמור על המידה המתאימה במינון הנכון. נעצבים לפעמים? – לא נחרב מזה העולם. שמחים עד הגג? – בלי להשתולל ולצרוח בשיכרון חושים. לאהוב – אבל לא אהבה חונקת. לחשוב – לא "לרחף" ולתת למחשבה להשתלט. הכל באיזון, בשליטה עצמית ובמידה הנכונה.

הספירה הזאת לעולם אינה נגמרת.כל שנה סופרים מחדש 49 ימים.כל יום ותיקונו .וכשמגיעים לשער החמישים, לא נשכבים פרקדן ונחים על זרי דפנה, מבסוטים מהחיים. יש עבודה ! אסור לטעות! זה לא הסוף – זו ההתחלה של מעגל השנה הבאה, והבאה אחריה… זה השער המסמן את יכולתנו לתקן. "כל עוד הנר דולק – אפשר עוד לתקן", אומר רבי נחמן מברסלב. איזה יופי ! ארבעים ותשעה שערים חדשים נפתחים לפנינו משופרים יותר. את השער החמישים אנחנו מקבלים כשי הוקרה משמים, שער "הנון", שער הנצחון האישי. ממנו נמשיך לספור גם בשנה הבאה, תוך שאיפה לשפר עוד משהו – ולשמח את הבורא ואת הבריות.

מסופר על הבעש"ט הקדוש שישב ולמד עם תלמידיו בצריף קטן. לפתע הציץ ראשו של אלכס איש התחזוקה של הכפר, ששאל אם יש משהו לתקן. ענו לו התלמידים שהכל בסדר – אין מה לתקן ! אלכס התעקש, (חפץ להרוויח,שיהיו לו מעט מעות בכיס..) ואמר: אם תחפשו טוב – בטח תמצאו !
התערב הבעש"ט הקדוש ואמר: איזו הוראה נפלאה לחיים זומנה לנו. אם נחפש היטב בתוכנו – בוודאי נמצא משהו הדורש תיקון…

הימים האלה הם ימים של שיפור. הספירה הזאת היא כמו סולם שמעלה אותנו כל יום לשלב רוחני גבוה יותר.
כך נגיע לשלב הנכסף שאליו אנחנו מייחלים, לתכלית – לקבלת התורה באמת וכך לגאולה השלמה!

הדלקת נרות: 6:52
צאת שבת : 8:03 שבת שלום ומבורך
דוד טל

סגור לתגובות.