מתנות בשביל הנפש

121 מתנות בשביל הנפש

אירוע הפתיחה של 'אלמה' בקריית טבעון: הפנינג תרבותי-קהילתי שאסור להחמיץ

באירוע הפתיחה של אלמה – מתנות בשביל הנפש, שיהיה הפנינג קהילתי-חינמי של סדנאות במלאכות-יד שונות והדגמות לכבוד שבועות (קליעת טנא, הכנת כדים באובניים ועוד), תועלה גם הצגת ילדים ויינתן כיבוד מתוצרת הרדוף.
שבת, 24.5.14, במרכז ההנצחה בטבעון (לחצו כאן לפרטים נוספים).

בסוף החודש תיפתח בטבעון חנות מתנות מזן נדיר. הקונספט הוא חנות-גלריה לאומנות שימושית, אבל הרעיון שעומד בבסיסה מפתיע ומעורר השראה: באלמה – מתנות בשביל הנפש יוצעו למכירה עבודות יפהפיות בקרמיקה, צורפות, קליעת סלים ועוד – כולן פרי עבודתם של צעירים המתמודדים עם משבר נפשי.

היוזמה להקמת החנות, שתתפוס את מקומה של קרון הספרים המיתולוגית, הוא של קהילת חירם מקיבוץ הרדוף. חירם, שנוסדה בשנת 2001, היא קהילה שיקומית ששמה לה למטה להחזיר למתמודדים את היכולת לקיים חיים עצמאיים ונורמטיביים בתוך הקהילה הכללית.

"אנחנו מאמינים שהמפתח לשיקום ולחיים עצמאיים מצוי באופק תעסוקתי למשתקמים, ורואים בהכשרה מקצועית ויזמות עסקית מנוף לשיקום מלא ואמיתי", אומר רון ליברמן, ממייסדי חירם ומנהלה. ליברמן מסביר כי תוכנית השיקום של חירם מתבססת על ארבעה עמודי תווך – חיי חברה וקהילה, עבודה, ליווי אישי ואמנות. האמנות והמלאכות הן איפוא כלי תרפויטי, אבל מטרתה של אלמה – מתנות בשביל הנפש אינה מסתכמת בצד האסתטי – לחשוף את תושבי טבעון והעמק ליצירות, הכלים והתכשיטים שיוצרים המשתקמים – אלא גם לספק להם מקור תעסוקה ופרנסה מחוץ להרדוף.

גם ההחלטה לפתוח את החנות בקריית טבעון אינה מקרית. אלמה – מתנות בשביל הנפש היא הסנונית הראשונה היוצאת מגבולות הרדוף אל העולם, ובחירם מאמינים כי דווקא במרכז ההנצחה – הלב הפועם של העשייה התרבותית ביישוב – אפשרי דיאלוג תמידי עם המקום והקהילה הסובבת אותו.

באירוע הפתיחה של החנות, שבו יוכלו בוגרים וילדים להתנסות במלאכות השונות, תינתן הנחה בשיעור 10% על כל מוצרי החנות – כלי קרמיקה, סלים, תכשיטים, גופי תאורה מקוריים ועוד. אומני אלמה ישמחו ליצור בעבורכם כלים ופריטים בהזמנה אישית, לפי טעמכם ובחירתכם.

שבת, 24.5.14, במרכז ההנצחה בטבעון. (לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים).

סגור לתגובות.