מבט לשבת הכנה למתן תורה – חג השבועות

בס"ד
מבט לשבת הכנה למתן תורה – חג השבועות
מעובד על פי שיחות הרבי מליובאוויטש

פגישה שכזאת
מוכרת לרבים הסיטואציה הזאת כשנפגשים פתאום עם אחד שנראה לנו כל כך מוכר. ברור לנו שכבר נפגשנו אתו איפה שהוא, ומתי שהוא… והתאים במוח מתחילים לעבוד "טורבו" בנסיון לדלות פרט כלשהו שעשוי לעזור לנו להיזכר ולדעת משהו על המישהו הזה. כשלא מצליחים – זה די מביך.
זה קורה, ולא פעם. לרוב זה לא קשור לסניליות, לאמנזיה,(שיכחה) או לבעיות קשב וריכוז.
קרוב לוודאי שהאדם הזה שנראה לנו כל כך מוכר, אכן נפגשנו אתו לפני רבות בשנים. הוא עמד אולי שורה לפנינו, או ממש בסמוך לנו, באירוע הכי גדול והכי סנסציוני שידע העולם – במעמד הר סיני!
אירוע "שחישמל" את כל הייקום וריתק אליו את כל הברואים. התפאורה המדברית, החולות הזהובים, האש והעשן. חזיון שמימי אשר בו : ציפור לא צייצה, עוף לא פרח, שור לא געה, הים לא זע – העולם כולו עצר הילוך ודמם. שלושה מיליון יהודים בבגדים לבנים, טהורים ונרגשים עמדו למרגלות הר סיני, מוכנים ומאוחדים כאיש אחד, בלב אחד – לקבל את התורה! יהודי אחד לא נעדר. כ-ו-ל-נ-ו היינו שם. גופים ונשמות, גם של אלה שהיו וגם של אלה שעתידים להיות…
כולנו נכחנו, ראינו, שמענו, חווינו. גם אלה מ "הליגה נגד כפיה דתית", וגם הנשים בלבן, או בשחור וירוק, וגם אנחנו, ולבטח איתנו גם האישיות העלומה הזאת שפגשנו…
כולנו, כאיש אחד, בלב אחד, היינו באותו המעמד המרגש במתן תורה – אחד לא נעדר.

חג השבועות "זמן מתן תורתנו", חוזר אלינו בכל שנה ושנה, כאילו קיבלנו את התורה עכשיו .
במתן תורה נפעל ופועל מצב ששינה את פני העולם, "שעליונים יורדים למטה, ותחתונים עולים למעלה". כלומר, התורה, חוכמתו של הבורא ירדה למטה לעולם הזה והעניקה לנו אפשרות לעשות מגשמיות – רוחניות, ובכך לקדש כל פעולה בחיינו. עד מתן תורה, לא היתה אפשרות של חיבור בין הקדושה האלוקית לבין המציאות הגשמית.
עם ישראל קיבל מתנה מהבורא. מתנה שאינה מיועדת רק ליחידי סגולה כגון: צדיקים, רבנים, או חכמים – היא ניתנה במורשה כמשימת חיים, לכל אחד ואחת מישראל, מ"ראשיכם" עד "חוטב עציך ושואב מימיך" לכל יהודי ללא יוצא מן הכלל.
ההיצע הגדול הקיים היום, של חוגים, סדנאות ושיעורים בלימוד פנימיות התורה, מדגיש את הכמיהה הקיימת אצל כל יהודי ויהודיה למצוא משמעות רוחנית בחיים. הרצון להתחבר לרזי התורה מקבל תאוצה, וחובק במכנה משותף שכבות גדולות של ציבור, אנשים, נשים ונוער – מכל המיגזרים.

בימות המשיח נגיע לתכלית השלמות של מתן תורה. ביקום על כל ברואיו, תתגלה במוחש מציאות הבורא. הנוכחות האלוקית תאיר כל פרט בעולם – ובוודאי כל נשמה.

ביום רביעי יתמלאו בתי הכנסת בארץ ובעולם מהמוני ישראל, אנשים, נשים וטף, אשר יבואו לשמוע את עשרת הדיברות. התורה שלנו היא המָסָד היציב, הנצחי והיחידי המאחד את כל העם היהודי, כאיש אחד, בלב אחד, בנוסחה מנצחת: אחידות – לאו דווקא, אחדות – כן !!

הדלקת נרות שבת: 7:12 שבת שלום ומבורך
צאת שבת : 8:25 קבלת התורה בשמחה ובפנימיות
דוד טל
הדלקת נרות, ערב שבועות: 7:16
יציאת החג: 8:29

לו"ז תפילות בבית הכנסת: ערב שבועות, 7:40 חג שבועות, רביעי בבוקר, 08:30
עשרת הדיברות בערך ב 9:00 הזכרת נשמות בערך 9:20

סגור לתגובות.