מבט לשבת פרשת שופטים חומש דברים טז'-כא'

בס"ד

מבט לשבת פרשת שופטים חומש דברים טז'-כא'
מעובד על פי שיחות הרבי מליובאוויטש

פתי מאמין לכל דבר
זכור לי ג'ינגל פופולארי מימי הילדות, שנהגנו לדקלם אותו בהפסקה בביה"ס, שלא היה דתי, וזה לשונו: "פתי מאמין לכל דבר, לחתול ולעכבר, העכבר נכנס לחור, והחתול נפל לבור.."
דקלום שטותי , עם מילים מחורזות חסרות משמעות, אבל היה בו מסר מבחינתנו, להעביר לאותו "קורבן" שהצלחנו לסדר אותו , וללמדו לקח לא להתפתות ולהאמין לכל שטות "שמוכרים" לו…
היו לא מעט ילדים באותן הפסקות תמימות, עם הכדור, וחמש האבנים והחבל.. שהצלחנו למכור להם "לוקשים", והם נפלו בפח…
מי שמאמין לכל אחד, סופו שלא יאמין אפילו בָּאחד , וסופו שיפול לבור כמו אותו חתול אומלל..

בפרשתנו מזהירה אותנו התורה שלא נהיה פתיים, וסכלים ושלא נאמין לכל השטויות והאמונות התפלות של הגויים: מעוננים, קוסמים, וידעונים, כל הקוראים בקפה, ובקלפים, שאומנותם במאגיה פאגנית, ניחוש וכישוף, ושאר הבלים .

"היה תמים עם ה' " מצווה אותנו התורה ! תמים תהיה – התהלך עמו בתמימות, מתוך אמונה תמימה שהכל מידו. אל תחקור אחר העתידות ,כאותו מעונֵן מרחף הרואה צורות שונות בענן וקובע על פי זה את מהלכיו בחיים. למשל: ענן בצורת חֶרֶב, וחושש לצאת מביתו שמא יחרב עליו יומו. והרואה ענן בצורת מטאטא – פוסק בוודאות אומללה שמובטח לו שיכשל בעסקיו ויטאטאו אותו בבושת פנים מכל הבנקים… דברים וחזיונות שווא שאין להם כל קשר למציאות. הבל הבלים ותעתועים כוזבים – "אברא קדברא" .

מפרש רש"י : "תמים תהיה" , כל מה שיבוא עליך, קבל תוך מנוחת נפש וללא כל דאגה, וראוי שתסמוך על הבורא, שהכל ממנו ובהשגחתו העליונה. גם מה שנראה עכשיו ככה ככה , עשוי אחר כך, על פי התוכנית האלוקית, להֵרָאות באור שונה לחלוטין.
אומר על כך רבי לוי יצחק מברדיצ'ב, סנגורם של ישראל : אם תהיה מחובר אל הבורא ותבטח בו , אזי תהיה תמים, שלם – תרגיש שלמות ובטחון, ומימלא לא יחסר לך דבר.

התורה אוסרת לחקור ולבקש "אחר העתידות" , לחשב חישובים ולעסוק בניחושים, כי כל זה נובע מתוך דאגה וחרדה לבאות, ומצביע על חוסר אמונה ובטחון בבורא עולם. על כן מצווה התורה: לא תשמע אל דברי הנביא ההוא או אל חולם החלום ההוא…
אבל כן מתירה התורה לשאול בר סמכא, "נביא מקרבך" שהתמנה על ידי הבורא – "אליו תשמעון" !
וראוי, וכדאי, וחובה לקבל את הוראותיו, ולבטוח בצור ישראל וגואלו.

זכינו בדורנו לנביא, הרבי מליובאוויטש, שכל הוראותיו ותחזיותיו התגלו כאמת וכמציאות מוכחת .
יהי רצון שניזכה למימוש נבואתו : "הנה הנה משיח בא " ! ואז תחזינה עינינו בגאולה האמיתית והשלימה בקרוב, קרוב ממש !

הדלקת נרות : 6:39 שבת שלום ומבורך
צאת שבת : 7:45 כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה
דוד טל

*חודש אלול הוא זמן טוב לבדיקת תפילין ומזוזות (גם אלה שקיבלו בבר מצווה ולא השתמשו בהן), ולוודא שלא נפגמו .
למעוניינים אשמח לטפל בעניין. 054-7701573 או 04-6543443 או 054-7701561

סגור לתגובות.