פרשת כי תבוא חומש דברים כו'-כט'

בס"ד
מבט לשבת פרשת כי תבוא חומש דברים כו'-כט'
מעובד על פי שיחות הרבי מליובאוויטש

יום גדול שמח ומואר

מזל טוב ! מזל טוב ! השבת חוגגים יהודים רבים ברחבי העולם, יום הולדת לשתי דמויות הירואיות ופורצות- דרך, לשני מאורות גדולים שהאירו את עם ישראל. יום הולדת לבעל שם טוב הקדוש
(שמו בהיוולדו נקרא ישראל) מייסד החסידות הכללית, ולשניאור זלמן מליאדי, הקרוי אדמו"ר הזקן ,
מייסד חסידות חב"ד, בעל התניא ושולחן ערוך הרב.
יום הולדת מופלא ומאד לא שיגרתי. בלי במבה וביסלי, בלי בלונים וזרים פורחים על הראש. יום הולדת של שני ענקי- רוח יהודים. חגיגה המציינת 316 שנים להולדת הבעש"ט, ו- 269 שנים להולדת אדמו"ר הזקן. יום גדול ושמח !

שתי הנשמות הגבוהות הללו נולדו באותו תאריך עברי בהפרש של ארבעים ושבע שנה, ב- יח' אלול,הקרוי
חי אלול, והפיחו רוח חיים חדשה ביהדות כולה.
הבעש"ט העלה את קרנם של כל היהודים הפשוטים: רצענים, עגלונים,פחחים וכו', שלא ידעו אפילו צורת אות, וקבע שאין יהודי פשוט, אלא יש פשוט – י ה ו ד י ! כך יישם בפועל את הצוואה שנתן לו אביו לפני מותו: " אהוב כל יהודי באשר הוא".

ממשיך דרכו של הבעש"ט, רבי שניאור זלמן, שאותיות שמו מרמזות על שילוב מעלתם הדומיננטית של שניהם – שני אור ! הוא כתב בספר התניא, תורת הנפש היהודית על פי הקבלה והחסידות, כי כל יהודי אינו רוצה ואינו מסוגל להיות בניתוק מהבורא, וכי קיים קשר מהותי ונצחי בין כל נשמות ישראל בכל סטטוס, ובכל מעמד ומצב. נשמתו של כל יהודי במהותה היא אלוקות, זכה וטהורה. כנאמר :
" נשמה שנתת בי טהורה היא"…

בספר "היום יום", כותב הרבי: אהבת ישראל של הבעש"ט – אין לשערה! הלוואי היו מנשקים ספר תורה באותה אהבה שהיה הבעש"ט מנשק את הילדים ההולכים לחדר .
אומר הרבי שהבעש"ט עורר וגילה את כוח האמונה הנמצא בכל יהודי, בעוד אדמו"ר הזקן חידש שכל יהודי אינו יכול להסתפק באמונה בלבד, אלא חייב ללמוד, להבין ולהשכיל ככל יכולתו בעניין גדולת הבורא. חיזוק לכך מובא במשל הידוע של אריגת בגד. הבעש"ט סיפק את חומר הגלם, את החוטים, הנולים והמסמרים – ואדמו"ר הזקן טווה בחוטים וארג מהם בגד לתפארת – שילוב מנצח ויישום מושלם של היהדות.

בזכות ימי הסגולה המיוחדים האלה, ובהם חי אלול, נזכה לאותם אורות הקורנים משני ענקי הרוח הללו, ויתקיים בנו הכתוב בהפטרה של פרשת השבוע: "קומי אוֹרי כי בא אורך וכבוד ה' עליך זרח". כל יהודי יאיר באלומות אור גדולות על העולם ומלואו, ובקרוב קרוב נזכה כולנו לאורו של משיח בגאולה האמיתית והשלימה.

הדלקת נרות : 6:20 שבת שלום ומבורך
צאת שבת : 7:26 כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה
דוד טל

סגור לתגובות.