חדשות תנועות הנוער בטבעון

t 1 3 חדשות תנועות הנוער בטבעון
חדשות תנועות הנוער בטבעון
"זאת תרבות הנוער שלנו בטבעון" אומרת לילך דרמון, מנהלת יחידת הנוער של רשת המתנסים המקומית על פעילויות תנועות הנוער של טבעון.
יחידת הנוער של רשת המתנ"סים והמועצה המקומית של טבעון מעודדת את ילדיה ובני הנוער להצטרף לפעילויות האיכותיות בתנועות הנוער. ואלה מחזירים ומעניקים בחזרה לקהילה במגוון פעילויות ועשיה למען התושבים והקריה. תנועת הנוער גם משתפות פעולה לטובת מערכת החינוך הפורמאלית בטבעון. במסגרת יצירת רצף חינוכי פורמאלי ובלתי פורמאלי, כל תנועת נוער יצרה קשר עם בתי הספר וביחד הם בנו תכניות לאורך כל השנה המשלבות את מדריכי התנועות בתוך פעילויות בתי הספר, שהעבירו תכנים ערכיים המועברים בתנועות הנוער כמו – גזענות, סובלנות וקבלת האחר מוצאות מקום בין כתלי ביה"ס.
בתנועת הצופים שיפצו את הכלבייה בטבעון
בהמשך למסורת ארוכת שנים של תרומה לקהילה, שבט אלון מציב גם השנה דגש משמעותי על ערך הנתינה. חברי השכבה הבוגרת בשבט (נערים ונערות בכיתות י' – י"ב) השתתפו במבצעי התרמה לעמותות שונות, ולקחו חלק פעיל באירועי כ"ט בנובמבר בבתי הספר היסודיים ברחבי טבעון. כחלק מיוזמה תנועתית חדשה, חניכי הקבוצות השונות בשבט עמלים על פרוייקט קבוצתי שמהותו תרומה לקהילה. פרוייקט לדוגמא שעשתה קבוצת חניכים בכיתה ח' היא התנדבות ושיפוץ הכלבייה בטבעון.

בני עקיבא – לומדים בכייף – סיוע לימודי בתוך התנועה!
הנוער של בני עקיבא שואף להיות פעיל כמה שיותר בקרית טבעון ובתנועה בכלל. השנה החלו המדריכים והקומונרים בפרויקט "לומדים בכיף" כאשר הם פותחים את הסניף לסיוע בלימודים לחניכים כחלק מהפעילויות השוטפות כאשר צוות ההדרכה בליווי מרכז ההדרכה של בני עקיבא יתגבר את החניכים בלימודים, הכנה למבחנים וכו'. הסניף שוכן במקלט בפינת שיטים אלה, הסניף מונה כ – 92 חברים מכיתות ג' – יב'. צוות הסניף מורכב מקומונרית (שירות לאומי), ובנוסף ישנם 7 מדריכים בכיתות ט'-יא'
עמית אזולאי ( כתה ג', שבט זרעים) – " כיף להגיע לסניף, שיש לנו מדריכים טובים והמון חברים"
הנוער העובד והלומד: חוגגים יומולדת 90 שנה לתנועה!
הידעתם שהשנה תנועת הנוער העובד והלומד חוגגת 90 להיווסדה? החניכים והמדריכים בקן טבעון מאוד מתרגשים.
בקן טבעון פעילים 250 חניכים בגילאי ד'- יב' חלקם חניכים , חלקם מדריכים כאשר הפעילות בקן מתקיימת בשני מוקדים : קן עמל – מול בית ספר קרית עמל וקן רמז – בכניסה לרחוב רמז. הפעילות לחניכי שכבות ד-ח' מתקיימת בימים שלישי ושישי בין השעות 15:00 – 19:00 בהתאם לשכבת הגיל בשאר השבוע מתקיימת פעילות של החניכים הבוגרים שבין היתר עוברים פעולות, מקיימים ועדות, מקימים פרויקטים ייחודיים.
לקראת יומהולדת ה 90 לתנועה מתכננים בתנועה מגוון פעילויות כגון טיולים, מחנות ומגוון אירועים לציון השנה המיוחדת, ובינהם כמובן עשייה למען הקהילה בטבעון בהתאם לסיסמת התנועה "לעבודה להגנה ולשלום – עלה והגשם" המבטאת את ארבעת הערכים המרכזיים של התנועה : ציונות, סוציאליזם, כלליות, שלום ודמוקרטיה.
גל מקבוצת "לג'נדרי" בכיתה יב' מספר לנו :"הקן הוא הבית השני של החניכים , מקום בו החלומות הופכים למציאות מקום בו אני יכול להיות מי שאני ולהיות אחראי על עשרות חניכים קטנים ממני.. אני מזמין אתכם להצטרף אלינו לחברת נעורים אמתית".
"אני שמחה לראות את תנועות הנוער בטבעון בפעילותם הרבה למען הקהילה, שיודעת גם להחזיר להם אהבה" אומרת לילך דרמון מנהלת יחידת הנוער של רשת המתנסים המקומית "תנועות הנוער של טבעון, מאגדות את מיטב הנוער של טבעון וזאת תרבות הנוער שלנו בטבעון אני שמחה לראות שבביתנו עדיין נשמרים ערכי הסולידריות, הביחד, העזרה ההדדית, העשייה והיזמות החברתית".

סגור לתגובות.