מוסקיטר

muskiterim מוסקיטר
מוסקיטר: אפליקציית החירום שהופכת את כולם למלאכים שומרים
היישום הישראלי שפיתח מח"ט שריון בדימוס מאפשר להעביר אותות מצוקה לאנשים בקרבת המשתמש. כך ניתן לקבל סיוע במקרי חירום במהירות גבוהה במיוחד. למשל, ישראלי שהשתמש בה לאחר שהוכש בידי צפע קיבל עזרה תוך דקה

מוסקיטר (חינם לאייפון / אנדרואיד) נכנסת לשוק עמוס של אפליקציות לשעות חירום. כדי להתמודד עם פשעים ותאונות ברחבי העולם, לא מעט מפתחים עצמאיים וחברות יצרו אפליקציות שבלחיצת כפתור אחת שולחות התראות למשטרה, לאנשי קשר ולמשפחה. גם בארץ, במיוחד לאור המצב הבטחוני, צצו מספר אפליקציות דומות.

אבידב הסביר כי האפליקציה שונה מכל האחרות הזמינות בשוק. הוא מגדיר את מוסקיטר, על שם ארגון הלוחמים הצרפתי המפורסם שהופיע גם בספרו של אלכסנדר דומא, כרשת של אנשים בעלי מודעות חברתית. על בסיס חוכמת ההמונים, מוסקיטר לא שולחת התראה כללית למשטרה אלא לארבעים המשתמשים הקרובים ביותר וכן לגופי בטחון כגון אנשי אבטחה של ישובים, תחנות משטרה סמוכות, מוקדי חירום וכו'.

"מוסקיטר התחילה אצלי בקיץ 2012. היה אונס אצלנו בישוב ואמרתי לעצמי שמישהו צריך לעשות משהו. לא יתכן שאי אפשר לשלוח אות מצוקה דרך הטלפון" אמר אבידב. נכון להיום, יש לרשת החברתית שלו כ-8,700 איש ב-650 ישובים ברחבי הארץ. בשעת חירום, התראה נשלחת לארבעים המשתמשים הקרובים ביותר גיאוגרפית, וכן לרשימת אנשי קשר, משטרה וכוחות חירום שונים.

עזרה תוך דקה

בראיון ל"כלכליסט", סיפר אבידב כיצד אדם שהוכש על ידי צפע הצליח לשלוח התראה דרך מוסקיטר וקיבל סיוע בתוך כדקה – מהר יותר מכל אמצעי חירום אחר. מספר אנשים באזורו באו לעזרתו, קראו לאמבולנס וחילצו אותו ואת בנו התינוק שהיה איתו במהלך הטיול.

החברה גייסה לאחרונה מיליון דולר ממספר אנג'לים. היא מתכוונת להשתמש בכסף כדי להתרחב למספר שווקים בינלאומיים ביניהם הודו, דרום אפריקה, הולנד, קנדה, סינגפור וארה"ב. בעתיד, תתחבר האפליקציה של אבידב לתחנות משטרה ומכבי אש ואל עיריות – מה שיאפשר לגופים אלה לשפר את השירות שלהם לציבור.

אבידב מספר כי יש לחברה לא מעט תוכניות לשפר את מוסקיטר בעתיד. כך למשל, ההוספה של מצב "צפה מי" – למשל, מי שיוצא לריצה לילית יוכל לבקש ממשתמשי מוסקיטר אחרים לפקוח עליו עין. הוא גם הבטיח שבקרוב תגיע האפליקציה למערכות הפעלה נוספות כגון ווינדוס פון.

סגור לתגובות.