אין דבר העומד בפני האי-רצון

אין דבר העומד בפני האי-רצון

מה זאת התמדה? פשוט מאוד: זה יום ככה ויום גם כן ככה ולא יום ככה ויום ככה.

איך מגיעים להישגים מזהירים בכל תחום? מבצעים את הרצון כל יום, כל יום. כמה פשוט! אך מהר מאוד מגלים שגדול האי-רצון על הרצון, שאצל רובנו הוא מהות בלתי מפותחת ובעיקר מפוחדת. הרצון נחלש עם השנים ולעיתים קרובות אפילו נעלם. טרדות היום יום, הדרישות של הסובבים אותנו, הקולות של ההורים, הממסד, החברה, המדיה והשכנים – כל אלה תורמים להחלשת הרצון ולטשטושו. במקביל, מתגברת ההכרה לדברים שלא רצויים בחיינו ואלה מחזקים את התנגדותנו למציאות.
ואז, אנחנו הופכים לבני אדם שיודעים היטב מה הם לא רוצים (עוני, מחלות, אלימות, כאב…) אך פחות מכוונים לרצון האמיתי (שפע, בריאות, יחסי אחווה ואהבה עם הזולת…). ההפרדה הברורה בין האי-רצון לרצון חיונית לחיים שיש בהם שמחת חיים. כל פעם שנשקיע באחד מהם, השני ייחלש. כך שאם נפחית את ההתנגדות למה שקורה בחיים, כך יגדל הרצון האישי וירחיב את שדה האפשרויות שלנו. כדאי לזכור שרצון הוא הכוח המניע להצלחה ושגשוג בחיינו. כוח הרצון הוא בסך הכול רצון בהיר ומדויק.
מלאכה סינפטית שבועית: עשו טור וכתבו מה רצונכם בתחומים שונים בחייכם (זוגיות, כסף, מגורים, מקצוע וכו'). בטור מקביל רשמו את מה שאתם לא רוצים באותו תחום. בדקו איזה טור יותר קל לכם למלא ותקבלו מושג מה חוסם את התפתחותכם.
אשמח לקבל משוב, עצה, בקשה או כל תגובה אחרת לתיבה synapsot@gmail.com

אפשר להמשיך לשמור על קשר גם בפייסבוק! הכנסו לדף החברים שלנו ועשו לנו "לייק"!

ניתן לקבל את המסרים מידי יום או בכל תדירות שתבחרו גם באפליקציה:
באנדרואיד – בחנות גוגל "חשיבה אופטימית"
באייפון – באפ-סטור – optimistic thought

בברכת שבוע מלא בריאות ושמחת חיים, דינה איזן

קידום בריאות אופטימית
ד"ר דינה אייזן
מומחית ברפואת משפחה

סגור לתגובות.