מבט לשבת חג שביעי של פסח

בס"ד
מבט לשבת אמור חומש ויקרא
מעובד עפ"י שיחות הרבי מליובאוויטש
ספירה – זה הסיפור !
זה לא משחק במגרש גדול, באיצטדיון הומה קהל-אוהד המריע בטירוף-חושים לכל הבקעת שער, או קליעה לסל. זה גם לא קשור לשער-הבורסה של הדולר והיורו, שער יציג או חליפי. זה גם לא כל-כך מתקשר לשערים המפוארים של בית-המקדש, למרות שקיים איזשהו קשר סמוי…
לפנינו, משחק יחיד, רציני ומאתגר, שמתקיים במגרש פרטי. משחק שנמשך 49 ימים תמימים, בלי כדור, ובלי מתחרים, וגם בלי שריקת שופט…
"משחק" שאינו דורש כושר גופני ומיומנות ספורטיבית, גם לא בקיאות בספירות-פיננסיות. במשחק הזה, נידרש המשתתף, להיכנס למסלול אימונים יומי קבוע, בלי לפספס אף יום, ולספור רק קדימה. ספירה שאינה מורכבת מפונקציות טריגונומטריות ולוגריתמים, אלא לבצע תרגיל מתמטי קל, של חיבור פשוט בטור עולה, לא במספר סידורי, יום ראשון ושני, אלא יום אחד לעומר, ושני ימים לעומר, ושלושה ימים, וכן הלאה… עד ארבעים ותשעה ימים. נדמה לכאורה כשיעור חשבון לגיל-הרך, אבל למעשה, זו משימה רצינית שדורשת חשיבה מאתגרת ומשמעותית!
אנו מצֻווים לספור ברצף בלי לפספס שום יום, … מי ששכח, או לא יָדַע מהסיפור, יוכל לספור בלי ברכה, ובלי לומר את שם הבורא. כאשר סופרים – גם יתר הימים הבאים ברוכים, ככתוב: יומא דאזיל עם כולהו יומין. דהיינו, היום הולך עם כל הימים…
הספירה, מלשון ספיר, אבן טובה וזוהרת, מזמנת לנו, בימים אלה, אור ואנרגיה מיוחדים, ומאפשרת לנו לפתוח שערים חדשים באופן הנכון, ולזכות לעלות לליגת-העל הלאומית. היא מכוונת אותנו לעשות ספירת-מלאי בתכולה הפנימית שלנו, תוך בירור ותיקון, גם באותם דברים שנראים לנו קשים ולא מושגים. חשוב לנָצֵל את המומנטום ולהפוך את הגרעונות – ליתרונות !

בפרשתנו כתוב: "וספרתם לכם שבע שבתות תמימות", ספירה, כמו חתן וכלה שסופרים את הימים עד לרגע הגדול, זמן חופתם ונישואיהם. כמו, להבדיל, אסיר הסופר בכמיהה את הימים עד לשחרורו מהכלא. או כמו הספירה הנירגשת של הזאטוט העולה לכתה א' עד הִיכנסו לכתה. כך, ויותר מכך, ספרו בני-ישראל, ביציאתם ממצרים, את הימים המיוחלים עד להגעתם למעמד הנשגב של קבלת התורה.

כל יום בחודש הזה, אייר, אותיות יאיר, שנקרא גם חודש זיו, מאיר עלינו ומעורר אותנו להיות מודעים לנורמות שלנו, לשיפור המידות. מידות, במשמעות הרגלים התנהגותיים. וכך, ההתעוררות והפעולה שלנו מלמטה, מעוררות ומביאות ברכות מלמעלה. זה חוק טבע!
כאשר סופרים, מגיעים לתובנות מאירות-עיניים. כל יום נפתח לנו שער, ועוד שער… עד ארבעים ותשעה שערים משודרגים ומפוארים – השערים שלנו ! שערים שבָּנִינו על פי תקן, בלְבֵנִים של חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד ומלכות, בנורמות ובכוחות שמזכים אותנו גם ב"עיטור-זהב", בשער נוסף שיפתח לנו, שער "הנון" – המסמל את הנצחון שלנו !

מסופר על הבעש"ט הקדוש שישב ולמד עם תלמידיו בצריף קטן. לפתע הציץ ראשו של אלכס, איש התחזוקה של הכפר, ששאל אם יש משהו לתקן. ענו לו התלמידים שהכל בסדר – אין מה לתקן ! אלכס התעקש, חפץ להרוויח,שיהיו לו מעט מעות בכיס.. ואמר: אם תחפשו טוב – בטח תמצאו !
התערב הבעש"ט הקדוש ואמר: איזו הוראה נפלאה לחיים זומנה לנו. אם נחפש היטב בתוכנו – יש להניח שנמצא משהו הדורש תיקון…
נתקן, ונתקדם ונגיע לשלב אליו אנחנו מייחלים, לחג עצמאות אמיתית, בגאולה השלימה והנצחית!

הדלקת נרות: 7:00
צאת שבת : 8:10 שבת שלום ומבורך
דוד טל

סגור לתגובות.