"מקום גאה בעמק"

event520 מקום גאה בעמק

" הדבר הקשה ביותר בעולם הוא להיות מישהו שאינך"
מתוך 'אמא, יש לי משהו לספר לך', לוז & אבני

קורין שביט, יזמת "מקום גאה בעמק": " זה שנים רבות יש בי תחושה מאוד חזקה שישנו צורך בפינה כזו בעמק יזרעאל. מקום שנותן את תשומת הלב הדרושה לאוכלוסיה ההומו לסבית בעמק (נוער ומבוגרים) ולמשפחותיהם.

קורין שביט- בת 52 . חייה בעמק יזרעאל מעל 24 שנים ומגדלת כאן את שלושת ילדיה
"בחלק מהשנים, גם אני התלבטתי, חיפשתי, התקשתי בהתמודדות שלי עם נושא הזהות המינית. תחושות ולבטים שליוו אותי מילדותי. במבט לאחור ברור לי היום שמקום מקבל, מלטף, מכוון ומייעץ מכיל ומקל על תחושת הבדידות – היה יכול להקל עלי בשנים הקשות. בתחילת שנת 2010 העזתי לפנות למר איל בצר – ראש מועצת עמק יזרעאל. פנייתי לאיל בצר באה ממקום של נסיון ושלמות. בפנייתי הסברתי לו שאני מרגישה שיש ביכולתי להיות הכתובת לנוער המתלבט בעמק יזרעאל ולמשפחותיהם, כתובת שהייתה כל כך חסרה לי. הזמנתי את המועצה להצטרף אלי ביצירת הזדמנות מרגשת זו וביחד איתי "להרים" את הכפפה.

החלום/vision של אז היה אולי קצת נאיבי אבל כן ואמיתי. :
*. מרכז שמהווה כתובת לכלל האוכלוסייה בעמק שמתלבטים בנושא זהותם המינית.
*. עונה על הצורך למקום שמקבל, מחבק, מבין ושומר על הפרטיות.
*. מקום שמכין ומלווה את הנוער של העמק כחלק מעתידה של החברה הישראלית כחברה פתוחה סובלנית ופלורליסטית. *. מרכז לאינפורמציה איכותית תומכת ונגישה.
*. מקום שמרכז ומאפשר לפגוש בני נוער מאזורים אחרים בארץ וליצור פרויקטים משותפים.
*. ליצור ערוץ תקשורת ודיאלוג בין האוכלוסייה הערבית, החברה הדתית והחברה החילונית דרך המכנה המשותף של זהות מינית.

כיום , מעל שנתיים אחרי אותה פגישה גורלית במועצה, "מקום גאה בעמק" קיים, פועל, ומתפתח. אמנם החיפוש אחרי ה"בית" הפיזי המתאים לכל הקריטריונים החשובים של הקהילה הגאה בעמק, ממשיך, ואין לי ספק שהבית יבא איתו גם את החלק הטיפולי תמיכתי בצורת קבוצות תמיכה שונות, שיחות אחד על אחד ובעיקר מקום בטוח לכל מי שמרגיש צורך….
ובנתיים, ב"מקום גאה בעמק" יש פעילות עניפה של צוותי מתנדבים היוזמים ומארגנים בין היתר , קבלות שבת, טיולים חודשיים, ערבי תוכן, פגישות בפאב השכונתי, ערבים סביב חגים ועוד."
אז אם את/אתה מכירים מקום להשכרה שיכול להיות בית ל : "מקום גאה בעמק"
אם את/אתה מכירים מישהו שיכול לתרום ו/או להתרם מ" מקום גאה בעמק"
אם את/אתה יש לך רעיון/הברקה/הצעה שיכולים לקדם את המיזם החשוב הזה …..

זמינה לכל שאלה ופנייה,
קורין שביט ב- 052-3545583
emek@glbt.org.il

סגור לתגובות.