ממחלה רגעית – להחלמה תמידית

event280 ממחלה רגעית   להחלמה תמידית
מה שאנו אוהבים לכנות בשם מחלה אקוטית (מחלה המתפרצת לפתע, המלווה בסימפטומים בולטים, ובדרך-כלל חולפת מהר) היא הרבה פעמים הזדמנות מופלאה בא אנו יכולים להתגבר על קשיים "כרונים" המלווים אותנו זמן רב בחיינו. זו הזדמנות לעשות את השינויים הגדולים של חיינו, להעיר פינות חשוכות ולהגיע לתובנות משנות חיים. אם רק ניתן לאותה "מחלה אקוטית" את ההזדמנות…
אז מה זה לתת לה את ההזדמנות? זה להבין מה נמצא מתחת, מהי אותה רגישות שגרמה למחלה לפרוץ, מה עשיתי או לא עשיתי שדרש מהגוף שלי להגיד- עצור !!
זה תלוי מצב וסיטואציה- אולי לא הייתה לי בכלל ברירה, החיים דרשו שאנהג ככה. או אולי זו נקודה רגישה שלי שכל פעם שנוגעים בה אני נחלש.
מה שיפה באומנות רפואה שעובדת על פי חוקי הטבע, זה שהיא יכולה לתת מענה גם לזה וגם לזה, כאשר ההבראה היא תוצאה של מענה לבעיה או לרגישות שלנו, ולא רק דיכוי הסימפטומים.

על מנת להבהיר כיצד באים לידי ביטוי הדברים בחיי היום-יום, להלן שתי דוגמאות מהקליניקה:
דינה מספרת: "אני כמעט לא מדברת, צרודה, כמעט נעלם לי הקול. זה התחיל עם אלרגיה וגירוד, אחרי זה קצת נזלת, ועכשיו נאבד לי הקול". לאחר שיחה יותר ארוכה התמונה מתבהרת, מסתבר שבן משפחה קרוב נפטר בפתאומיות, וזה היה לה מאוד קשה. מהר מאוד היא חזרה לתפקוד מלא, לעבודה ולדאגת הילדים. כתוצאה מזה לא היה לה באמת זמן להתאבל, ולאר מכן נהייתה חולה עד שנעלם הקול- "אז אמרתי לעצמי עכשיו את לא מדברת אלה מתכנסת פנימה".
אז מה קרה כאן? ההליך הטבעי של האבל נעצר כי היה צריך "להמשיך הלאה", והגוף כתוצאה ניסה לאזן זאת ע"י "הפרעה" למהלך החיים התקין ולגרום לדינה להתכנס חזרה פנימה, ולעבד עד הסוף את חווית האובדן הפתאומי של אדם קרוב ויקר.
מתוך הבנה זו יכולתי לתת טיפול שיעזור להתמודד עם הכל יחדיו: עם האובדן הפיתאומי, עם הצורך לחזור לתפקוד מלא על אף אותו אובדן, לאלרגיה, ולאובדן הקול אשר ביטא את אותו קונפליקט שנוצר.
לאחר לקיחת מנה חד פעמית של תרופה הומאופתית הצרידות החלה להעלם במהירות. בלילה היא חלמה על אמה שנפטרה מספר שנים קודם לכן, ויום לאחר מכן הופיעו לה תחושות פיזיות אשר ליוו אותה בהליך הפרידה מאמה. בנוסף, היא אפשרה לעצמה לא לנהוג כבדרך כלל ולדרוש זמן לעצמה בסיטואציות משפחתיות. כך שהתמודדות נכונה עם אותה מחלה אקוטית אפשרה לה לא רק לעבד בצורה יותר מוצלחת את האובדן הטרי, אלה היא גם מהווה הזדמנות להתמודדות מחודשת ומוצלחת יותר עם דברים ישנים יותר מן העבר.

לעתים אותה מחלה אקוטית מהווה הזדמנות להתחקות אחר רגישות ספציפית, אשר מפריעה ופוגעת באיכות חייו של האדם בהרבה צורות ומצבים, והתפרצות המחלה היא תוצר של שפעול אותה רגישות.
כאשר נראה את הקשר בין הרגישות התמידית להתפרצות המחלה האקוטית, ניתן יהיה לפתור את שניהם. כך היה במקרה של מיקי אשר הגיע אלי חולה בשפעת עונתית. לאחר שיחה מסתבר שנהיה חולה בעקבות התמודדות עם קונפליקט בעבודה שבו הוא הרגיש תחת ביקורת ושערכו נמוך, כאשר הוא היה צריך להוביל מהלך כבעל תפקיד ניהולי. בשיחה התבהר שזוהי תחושה שיכולה לחזור על עצמה ושהוא רגיש מאוד לסיטואציות כאלה. לאחר שהחלים במהירות לאחר נטילת התרופה ההומאופתית אפשר היה גם לראות איך הוא מתנהל בקלות רבה יותר בסיטואציות דומות, לא נופל למשכב לאחר עימותים דומים, ולא רגיש לביקורת כשם שהיה בעבר. הרגישות עברה הודות לכך שמיקי איפשר לאותה מחלה לשמש עבורו כתמרור המכוון אל אותו קונפליקט לא פתור. דבר שאיפשר להתאים תרופה אחת שנתנה מענה גם למחלה וגם לרגישתו המנטאלית.

לסיכום, זה לא רק עניין של תרופה טבעית או לא טבעית. אם ניתן מקום לשאול מדוע אנו חולים דווקא כאן ועכשיו נמצא תשובות אשר רווח גדול נמצא באמתחתם.

על ההשלכות של טיפול אשר לא מתייחס לתמונה הגדולה אשר בה התפרצה המחלה, תוכלו לקרוא במאמר הבא – דיכוי סימפטומים.

נמרוד רוזברג RCHom.
קליניקה בקרית טבעון ובחיפה.
שלח מייל
nimiros@gmail.com
052-4398111

סגור לתגובות.