אלרגיה, אלרגיה, אלרגיה!!!

אלרגיה, אלרגיה, אלרגיה!!!
הבגדים ירדו מהבוידם, ואיתם גם האלרגיה……
אלרגיה היא תגובה מוגזמת של מערכת החיסון לחומרים לא מזיקים הנמצאים בסביבתנו. לחומרים אלה אנו קוראים אלרגנים, אדם אלרגי הוא אדם בעל רגישות יתר לאלרגן מסוים.
התגובה של הרגישים לאלרגנים היא מיידית, מהירה ומוגזמת. התגובה האלרגית יכולה לנוע מתגובה לא נוחה עד תגובה מסוכנת. החומר המוכר ביותר כאלרגן הוא כמובן האבק או נכון יותר קרדית אבק הבית, והתופעות הנוצרות בעקבות חשיפה אילו קשורות לתגובתיות יתר של איברים רגישים הבאים במגע עם האוויר: נזלת, בעיות נשימה, אסטמה, אקזמה, דמעת, אודם וגירוד בעיניים, תחושת אי נוחות בפה ובלוע וכו'.
אז האדם האלרגי מגיב בצורה מוגזמת (לא מותאמת) לגורם חיצוני לא מזיק הנמצא בסביבתו.
מדוע אותו אדם כה רגיש לגורמים לא מזיקים? כמו פריחת עצי הזית ,האורן או כל פריחה אחרת, מדוע אדם מפתח דחייה מחומרים האומרים להזין אותו ואשר הזינו את האנשות מאות ואלפי שנים כמו לחם, ביצים וחלב?
171 אלרגיה, אלרגיה, אלרגיה!!!
מדוע אדם מפתח פריחה או נזלת כאשר נמצא דווקא בחצר, או בחשיפה לאבק אשר בביתו?
למה אדם מגיב בצורה מוגזמת?
למה מקום לא מזיק (שאמור להיות בטוח) נחווה כבעל אפשרות להיות מזיק (מסוכן)?
אלה הן השאלות המנחות הצרכות להישאל כאשר מחפשים מזור לאלרגיה.
אינפורמציה רבה תעלה כאשר נחקור באיזה סיטואציות האלרגיה מתגברת, באיזה צורה היא משרתת אותי? למשל : נותנת לי לגיטימציה לא להשתתף באירועים מסוימים, או מאפשרת לי להתפרץ בעצבים כי "האלרגיה הזאת משגעת אותי!". אלה דוגמאות פשוטות, יתכנו הרבה מעוד וריאציות. למשל,; האלרגיה יכולה ההתפרצות של אדם ביישן מאוד אשר לא מרשה לעצמו לבטא את התנגדותו במקום אחר אשר נחווה לו כמזיק.
כאשר אני נותן טיפול הומאופתי לאדם הסובל מאלרגיה אלה השאלות המנחות אותי, והטיפול יהיה בהתאם. זוהי גישה הוליסטית המתייחסת לסימפטום הפיזיולוגי כחלק ממארג שלם, כאשר אותו מארג יתאזן גם האלרגיה תשכח ולא יהיה צורך בהמשך נטילת התרופה.
זה בשונה מהטיפול הקונבנציונאלי אשר יהיה לרוב מתן אנטי-היסטמינים ו/ או סטרואידים, בהתאם לחומרת האלרגיה. טיפול בעל תופעות לוואי אשר לא מעלים את האלרגיה, אלה רק סותר את תופעותיה בזמן לקיחת התרופות.
על נפלאות ההומאופתיה אני יכול להעיד לא רק כמטפל אלה כמטופל. כאשר חיפשתי טיפול לאלרגיה שסבלתי ממנה מאוד ואשר פגעה באיכות חיי, הכרתי לראשונה את ההומאופתיה. בזכות אותו טיפול אשר עזר מאוד לאלרגיה ועזר עוד יותר לבריאותי הכללית נהייתי חסיד נלהב של אופן הטיפול ובהמשך גם נהייתי מטפל בדרך זו בעצמי.
נמרוד רוזברג RCHom.
קליניקה בקרית טבעון ובחיפה.
www.homrose.com
nimiros@gmail.com
052-4398111

One thought on “אלרגיה, אלרגיה, אלרגיה!!!

  1. אין כמו ניסיון אישי לבסס גישה טיפולית.
    כתוב בצורה מובנת ומבהירה.
    אהבתי.