שמואל רוכין – אין דבר העומד בפני הרצון

71 שמואל רוכין   אין דבר העומד בפני הרצון

מאת אלטרנטיבלי

שמואל רוכין, תושב תמרת – ישוב קהילתי בעמק יזרעאל, הילר ומטפל הוליסטי בעל וותק ממושך, מאמין שבריאות פיזית ונפשית הם עניין של החלטה אישית. הוא מטפל במגוון כלים עם דגש על התפתחותו של האדם ויכולותיו לרפא את עצמו. על מנת להיות בריא ומאושר, מסתבר שצריך לפתח ראיית מציאות רחבה תוך עבודת עומק על קונפליקטים בלתי פתורים בחיים הפיזיים והרגשיים. תהליך כזה, מתאפשר בעזרת מטפל מקצועי שהוכשר לכך המשמש מורה דרך בתהליך. שמואל הוא דוגמה אישית לניצחון הרוח על החומר והוא יכול להוביל אתכם באותה דרך!

ממשבר לצמיחה אישית
שמואל עבד שנים ארוכות בתור נהג. בגיל שלושים ותשע לקה בליבו וקיבל 'מתנה' – קוצב לב. הוא המשיך לעבוד עוד תשע שנים "כרגיל" ובגיל ארבעים ושמונה יצא לפנסיה. באותה תקופה, עדיין לא היה ברור לו מה בדיוק הוא הולך לעשות. "שנה מאוחר יותר חטפתי חיידק שאילץ את הרופאים להוציא את הקוצב. בהתחלה חשבתי שזאת תחילת הסוף ושבאחת הפכתי להיות 'אדם זקן ומוגבל' אבל החלטתי שזה בעצם לא מתאים לי. התחלתי לעסוק בספורט לאט ובנחישות ובגיל 54 השתתפתי במרתון הראשון שלי. בגיל 60 הגעתי לשיא הכושר הגופני שלי ואני רואה בכך ניצחון הרוח על החומר. כך אני חי וזה גם המוטו שלי בחיים ובעבודה: אפשר להשיג את כל מה שרוצים אם מוכנים להתאמץ ולעבוד לקראת השינוי המיוחל".

מהי שיטת העבודה שלך?
"אני משלב מספר שיטות וכלי עבודה: הראשונה היא שיטת ליאורה גיל, מורה רוחנית גדולה, אצלה למדתי בתחילת דרכי. אצלה למדתי שלכל אירוע בחיים יש צד גלוי ונסתר. צדדים אלה אינם מנוגדים אחד לשני ואינם משקפים אחד את השני. הם פועלים במידה עצמאית (מסוימת) אולם תלויים בקיומם – זה בזה. הגוף הוא ישות פיזית המשרתת את החלקים הרוחניים של האדם ולפיכך העבודה הטיפולית מבוססת על הבנת פעולתם, איזונם והעצמה פנימית של המטופל. הגישה הטיפולית שלי אומרת שהמטופל אינו אוסף של מכאובים ובעיות אלא אדם שווה ערך ומעמד, שבא להסתייע וללמוד התייחסות חדשה ומעמיקה לכל מישורי הווייתו וקיומו כאדם. שיטות נוספות בהן אני משתמש בטיפולים הם שיחה, קריאה לימוד וניתוח קלפים צועניים, העברת אנרגיה אוניברסלית, הילינג רוחני, שימוש באיכויות אנרגטיות של קריסטלים ואבנים, שחזור גלגולים, תהליכי הדמיה, הקשבה למסרים פנימיים ועוד. אופן הטיפול והמשכו נקבע בהתאם לצרכי המטופל, לרצונו ובחירתו החופשית".

מה הופך את הטיפולים שלך לייחודיים ויעילים כל כך?
"ניסיוני הרב, כישורי והטיפול המשולב עוזרים לאנשים למצוא מחדש את העוצמות הפנימיות שלהם ואת איכויות ההחלמה שלהם בדרך של שלמות ואיזון בין העולם הפנימי-רגשי לבין החיצוני- מעשי. עקרונות הגישה הטיפולית שלי, מושתתות על תפיסות אזוטריות ורוחניות, הבנות מבניות של מערכות הקיום האנושי (על כל רבדיה ותדריה) וכן על העובדה שאהבה היא המקור לכל מה שקורה בעולמנו. כל מה שעלינו לעשות כדי לחוות את החיים במלואם הוא למצוא הוא הדרך בחזרה למודעות ולאהבה עצמית. אני עובד בין היתר, גם בשיטת ביו-אנרגיה (רפי רוזן) ובאמצעות תקשור. באמצעות כל הכלים האלה, אני יכול לסייע לאנשים להירפא ממצוקותיהם, להתמודד עם העולם והאתגרים שהוא מציב בפנינו, להבחין איפה טעינו ומה לא ראינו… (זה תהליך חשוב של התעוררות, שלצערי הרב, לעתים קרובות מידי, אנשים מגיעים אליו רק אחרי שמקבלים 'מכה' בחיים). אני גם משתמש בקלפים צועניים בעיקר למטרת אבחון. על ידי פריסה, אני רואה מה קורה בחיים של האדם ואם הוא מוכן להתמודד ורוצה לתקן ולשפר את חייו – הדרך פתוחה. העזרה שלי יכולה לסייע בתחום של בעיות פיזיות (במקרה הצורך אני מפנה לבדיקות קונבנציונאליות) וגם בעניינים על בסיס רגשי, זוגיות, הורות, כישורי תקשורת, דפוסי התנהגות שליליים וכו'. אחרי המפגש הראשון, קובעים את המשך הטיפול בהתאם לנדרש".

ליצירת קשר
שמואל רוכין
טלפון 052-2666142

סגור לתגובות.