הרדוף

הקיבוץ הוקם בשנת 1982 על ידי חסידי תורת האנתרופוסופיה על פי משנתו של רודולף שטיינר, ובראשם ד"ר ישעיהו בן אהרון (שעזב את המקום לאחרונה). הם רואים את היישוב כמרכז תרבותי, חינוכי וחברתי ופיתחו מערכות ייחודיות בתחומי חיים שונים.

harduf הרדוף
החינוך בהרדוף הוא על פי שיטת ולדורף, אותה פיתח רודולף שטיינר. בית הספר המקומי, שהחל כבית-ספר יסודי לכיתות א-ח', הקים בהמשך את בית-הספר התיכון הראשון בארץ בשיטת ולדורף. כיום, זהו בית-ספר על-אזורי לכיתות א' עד יב' ובו כ-550 תלמידים. כמו כן פועלים בקיבוץ שלושה גני ילדים.
עם השנים התפתחה בהרדוף פעילות ענפה בתחומי השיקום, הרפואה, האמנויות, החקלאות ומזון אורגני.
כחלק מהשקפת עולמם הקימו חברי הרדוף מוסדות לשילוב בעלי צרכים מיוחדים בקהילה, ובהם "פנימיית טוביה" לילדים, ו"בית אלישע" למבוגרים.
החקלאות בהרדוף, ובמרכזה רפת החלב, היא חקלאות אורגנית, כחלק מתפיסה כוללת של אחריות לסביבה והגנה עליה.
"שער לאדם" הוא מרכז חינוכי קהילתי הפועל בהרדוף ומקיים קורסים וימי עיון לטיפוח הקשר הבין תרבותי (יהודי-ערבי) ולקידום המודעות האקולוגית-סביבתית.
הרדוף הוא קיבוץ מופרט, שבו כל חבר אחראי לפרנסתו.
בהרדוף חיים היום 480 נפש מתוכם כ – 120 אנשים וילדים בעלי צרכים מיוחדים הנמצאים בארבע מסגרות שיקום המתקיימות בתוך הקיבוץ. אנשי הרדוף מקיימים קשרים מיוחדים עם אוכלוסיית האזור – יהודים וערבים. בין היתר מתקיימת בהרדוף פעילות יהודית ערבית משותפת בעיקר בתחומי החינוך, השיקום והתיאטרון.

לאתר הבית של הרדוף

עוד בוויקיפדיה

סגור לתגובות.