שימשית

שמשית הוא יישוב קהילתי בגליל התחתון, שלושה קילומטר דרומית-מזרחית למחלף המוביל, בתחום השיפוט של המועצה האזורית עמק יזרעאל. הוא קרוי על שם אתר ארכאולוגי סמוך, ובעבר נקרא גבעת שמשית או גבעת אלה ב' בגלל קרבתו ליישוב הקהילתי גבעת אלה.
לאחר מספר שנים של הכנה והיערכות עלה היישוב על הקרקע בקיץ 2000 בסיוע שר התשתיות דאז אריאל שרון כחלק מתוכנית "קדמת הגליל" לישוב הגליל. כל 550 המשפחות עלו יחד והיישוב שהקימו הוא הגדול ביישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל.
רחובות היישוב, שתוכנן על ידי צוות אדריכלים בראשותו של האדריכל צבי שפרינגר (ציבי), שהיה גם יזם היישוב, יוצרים תמונת ציפור במבט על וקרויים על שם אבנים טובות ומקורות מים. סמל היישוב מבטא עובדה זו והוא משלב צלליות ציפור, בתים ועצים. היישוב תוכנן בגישה מקיימת ויישם עקרונות בניה ירוקה ופגיעה מינימלית בסביבה.
את היישוב מקיף שביל הולכי רגל ושביל לרוכבי אופניים (סינגל).
בשמשית יש כ-1,200 ילדים מתחת לגיל 18. מערכת החינוך ביישוב כולל 18 גני ילדים, בית ספר יסודי, ניסויי למוסיקה, בשם "רעים" המונה כ-640 תלמידים וכן צהרונים, חוגים ופעילות של תנועת הנוער בני המושבים.
בשמשית קיים מרכז ספורט המכיל מכון כושר, בריכת שחייה, אולם כדורסל, מגרש כדורעף וחדרי חוגים.
רחובות שמשית הם: מעיינות, נחלים, יובלים, אלמוג, פלג, גרניט, לשם, תכלת, מפלים, האשד, שחם, ארגמן, שני, אודם, ברקת, גזית, מרגלית, חושן, ספיר, צורן, גביש.

לאתר הבית של שמשית

עוד בוויקיפדיה

סגור לתגובות.