המנון לאופטימים

"אל תתייאשו – רבים הם האנשים המאושרים רוב הזמן; יש יותר שבעים מרעבים, יותר בריאים מחולים, יותר מחלימים מגוססים. לא כל כך הרבה גוססים כמו מתים. הגהנום יכול לחכות כי הכול בסדר, חצי מהעולם חי בשלום עם עצמו וכך גם החצי השני. יש שטחים רבים שאינם מזוהמים, מיליוני ילדים גדלים ללא מחסור, ומיליונים אחרים חיים במחסור אך ללא התעללות, ומיליונים אחרים, למרות מחסור והתעללות, בכל זאת חיים וגדלים. אין צחוק שהוא עצוב והרבה דמעות באות מאושר" – טום סטופרד

חז"ל אמרו ש"איננו רואים את העולם כפי שהינו, אלא כפי שהיננו". מה שאנחנו חושבים על העולם מעיד יותר על עצמנו מאשר על כל דבר אחר. פעם אמרה לי חברה משפט מדהים "האנושות? האנושות היא אכזבה אחת גדולה". אך מי זה העולם? האנושות? מי הם, אם לא בבואה של דמותנו? אין עולם מחוץ לתפיסתנו. ככל שנרבה להתלונן עליו, להטיח בו את העוולות הרבות המתרחשות בו מידי יום, אך מבלי להזכיר את יופיו ופלאיו, כך הוא ייראה לנו.

זכרו, העולם הוא פלא גדול ובני האדם מופלאים אף הם. אל תתייאשו, הניצוץ האלוהי קיים בכול.

מלאכה סינפטית שבועית: מצאו את הניצוץ בכל אחד, בכל דבר. אחרי שגיליתם בזולת משהו טוב , אמרו לו זאת. כאשר מתרגלים אמירת חיוביים כנים, מתחילים לייצר סינפסות הרואות את הטוב בכל אחד ובכל מצב. התקרבו לאופטימיות – דרך ספרים,הצגות, חברים, מוסיקה, טבע.

68 המנון לאופטימים
סינפסות
קידום בריאות אופטימית
ד"ר דינה אייזן
מומחית ברפואת משפחה

סגור לתגובות.