עשו לכם חבר

"מבין כל הדברים הגורמים לאושר בטווח הארוך, החשוב ביותר הוא רכישת חברים" – אפיקורוס
מחקרים מדעיים מאשרים שקיום יחסי חברות טובים מחזקים את המערכת החיסונית ומגנים עלינו מפני מחלות. ללא חברים, אנו בודדים ועצובים יותר. חברים תורמים לבריאותנו הגופנית והנפשית וחיוניים להרגשתנו הטובה ואם יש המלצה אחת שעשויה לשנות את חייכם מן הקצה אל הקצה היא:
עשו לכם חבר או חברה. מספיק אחד/ת כדי להאיר את החיים. ואיך תעשו זאת? בפשטות. השקיעו זמן ומחשבה בטיפוח ידידות עם מישהו הדומה לכם, בגיל, במצב המשפחתי, במראה, בהשכלה, החולק את אותם תחומי התעניינות והכי חשוב – חבר בעל גישה חיובית. על פי מחקרים רפואיים, חברים שליליים דווקא מזיקים לבריאות. לכן, אלא אם זה צורך קיומי, נסו לא להתחבר עם אנשים עצובים או פסימיים. אלו ימשכו אתכם מטה הרבה לפני שתצליחו אתם להרים אותם. לעומת זאת, חברים חיוביים הם תרומה עצומה לבריאות האופטימית.

מלאכה סינפטית שבועית: עשו רשימה של תכונות שאתם מבקשים מחבר/ה ובדקו האם יש מישהו ממכריכם העונה על המשאלות. אם לא נמצא אחד כזה, צאו וחפשו בקורסים, סדנאות, ערבי הרצאות, חוגי בית, מפגשי עבודה, אוניברסיטה, מכולת, שכונה ובקיצור – היו ערניים לחברים פוטנציאלים. מהרגע שזיהיתם אחד כזה, התחילו להשקיע. האהבה תבוא עם הזמן.

סינפסות
קידום בריאות אופטימית
ד"ר דינה אייזן
מומחית ברפואת משפחה

סגור לתגובות.