אני כזה

"הדבר הנחוץ לשינוי יעיל באמת הוא מאמץ כנה לשחרר ולהרפות מדפוסי חשיבה חסרי תועלת מהעבר" – דוק צ'ילדרה והווארד מרטין
אחת השאלות המשמעותיות ביותר שהאנושות מתחבטת בהן היא מידת היכולת של האדם לשנות את חייו. האם באמת אנו יכולים להיות מה שחלמנו להיות או שזו אגדה המנוצלת על ידי חברות רבות המוכרות לנו אשליות שלעולם לא תוכלנה להתגשם. פעם אחר פעם אנו מתפתים לקנות חומר זה, מכשיר זה, סיפור זה ומוצאים את עצמנו חוזרים לאותה נקודה, קצת יותר עייפים, קצת יותר מאוכזבים. עם הזמן, אנחנו באמת מאמינים ש"אני כזה", וזהו זה. האמונה שלנו שכך אנחנו היא כל כך מקובלת על החברה שאנו נדבקים בה בלא יודעין. מידי פעם מבליח מישהו שיוצא מהמסגרת, שמשנה את חייו, אך הוא נעלם מעינינו מהר מאוד. אנחנו לא אוהבים אנשים הסותרים את תפיסת העולם שלנו.
פעם, ניסיתי לשכנע חולה סוכרתית לוותר על הסוכר הלבן. היא החלה בסדרת הטענות הרגילה שלה, שזה בלתי אפשרי, לא הגיוני, לא אנושי וכו' וסיימה במילים "אני כזאת". את צודקת, אמרתי לה, זה באמת בלתי אפשרי לאחת כמוך. אבל אילו היית אחרת, יכולת להחלים.
כאשר אינך מאמין ביכולתך להשתנות, אין באמת שום דרך לעזור לך. אך אם קיימת בכם תקווה לשינוי – נסו לעשות את המלאכות ביומן הזה, אפילו בחלקן. מה יכול להיות? אם אתה לא כזה, אתה יכול להיות אחרת. האם אתה יכול להיות אחר?
"כל אחד חושב לשנות את העולם, אבל אף אחד לא חושב לשנות את עצמו" -
ליאו טולסטוי

מלאכה סינפטית שבועית: מה אתה חושב שאתה כזה? ואיך אתה יכול להיות אחר?

סינפסות
קידום בריאות אופטימית
ד"ר דינה אייזן
מומחית ברפואת משפחה

סגור לתגובות.