שותים יין בחג

שותים יין בחג, המדריך המלא לקראת ראש השנה
204 שותים יין בחג
איזה יין יככב השנה בשולחן החג שלנו, איך מחשבים את כמות הבקבוקים שצריך לרכוש, ואיזה יין מתאים לכל מנה, רן כץ, מנהל חנות היין והסיגר בקניוןMall היער בקריית טבעון עושה סדר בשולחן החג: "אולי כדאי להתחיל מהסוף. הכלל המנחה הראשון והחשוב ביותר לבחירת יין בחג ובכלל, לפני כל ההתאמות ושאר הקלישאות כגון 'יין לבן עם דג ואדום עם סטייק', הוא לבחור את היין המתאים לכם. אם מה שמתאים לכם הוא לשתות יין לבן עם סטייק או יין אדום עם דג וכדומה כך תעשו. כלל נוסף וחשוב לא פחות הוא להחליט כמה כסף אתם מוכנים להוציא על בקבוק יין. חשוב להבין כי המחיר לא בהכרח קובע אלא הסגנון המועדף עליכם ומה שאתם מחפשים ביין עצמו". ובכל זאת, כץ ממליץ על מספר "כללי אצבע" לרכישת יין עבור ארוחות החג:
התכנסות והגעת האורחים:
כל ארוחת חג מתחילה בשיחת סלון. כמו באוכל כך גם ביין, כדאי להתחיל עם היינות הקלים ולאט לאט להתקדם ליינות כבדים יותר, שלא ייווצר מצב שבו יין כבד מתגבר על טעמיו של היין הקל. בקבלת הפנים ועם המנות הראשונות, מומלץ להגיש לאורחים יין מבעבע קליל ויבש שיפתח את התיאבון כגון גמלא השמורה ברוט או 562 לבן של תבור.
למנות הדגים כדי להתאים יינות לבנים קלים יותר ופחות מיושנים למשל: שרדונה של גמלא 2011 או רוסאן של תבור 2012 כדי שיתאימו למרקם העדין של הד ולא ישתלטו על טעמו. החמיצות העדינה של היין תאזן את השמנוניות של הדג ותיתן לנו תחושה יותר מרעננת.
מנה עיקרית אחרי ששרנו את שירי החג ומפלס הלחץ של בעלת הבית יורד, אפשר לעבור למנות העיקריות. למנות העוף נעדיף יין אדום קליל יותר לא מיושן, כגון: גמלא סנג'ובזה 2009 או גמלא פינו נואר 2010.
למנות הבשר נתאים את סוגי היינות האדומים שהם יותר כבדים ומיושנים. שידגישו את טעמי הבשר העשירים. בין המומלצים: גמלא קברנה סוביניון 2009 או תבור אדמה קברנה סובניון טרה רוסה 2009.
קינוח אין ארוחת חג בלי קינוח. לאלה מבינכם שאוהבים לסיים את הארוחה עם שוקולד יתאים הפורט של ירדן T2 עבור מי שבוחר לסיים את הארוחה בקינוח על בסיס פירות יתאים יין לבן ומתוק כגון מוסקט ירדן 2011 או פנינים לבן של תבור.
כמויות נדרשות? כוס של יין ממוצעת היא כ-150 מ"ל, ולפיכך תוכן בקבוק אחד הוא כ-5 כוסות. בחישוב כללי כדאי לקחת בחשבון כ- 4 כוסות לאדם, אך כמובן שהחישוב משתנה ממשפחה למשפחה לפי העדפות האורחים ובני הבית.

סגור לתגובות.