מבט לשבת יתרו חומש שמות יח'-כ'

בס"ד

מבט לשבת יתרו חומש שמות יח'-כ'
מעובד עפ"י שיחות הרבי מליובאוויטש

נפל על הראש..
" ירד מהפסים", "החליק על השכל", אלה הם חלק משלל התארים בהם זוכים רבים שהחליטו לעשות את השינוי הזה בחייהם: אנשי צמרת מעולם הבידור, שחקנים, זמרים, אנשי תקשורת, מדענים, רופאים, טייסים, ספורטאים, וגם סתם יהודים, כמוני למשל, שהחליטו לפתע לעשות תפנית, ולקבל על עצמם לקיים תורה ומצוות – סקטור "בעלי התשובה".
לתגובות שונות מהנ"ל, זוכים אלה שאינם יהודים, הקרויים בשם כללי "גויים", שבחרו גם הם לעשות מהפך דרמטי בחייהם ולחבור לעם היהודי – סקטור " גרי – הצדק ".

כרטיס הכניסה של הגֵרים ליהדות מותנה בעמידתם במבחן המעשי של קיום המצוות. היהדות אינה מחזרת אחרי הפתחים כדי לספח לשורותיה נשמות מהעולם הגדול. נהפוך הוא, היא מקשה על הרוצים להצטרף אליה ובודקת בכוונותיהם האמיתיות האם הן באמת רציניות ולשם שמים, או שטעמים אישיים אחרים, שאינם קשורים דווקא לתורה ולמצוות, מעוררים את הגוי להתדפק על שערינו : נישואין. סל קליטה,אפשרויות תעסוקה וכו'. עַם קטן בין כל העמים שאינו מחפש כמות ואינו שש על כל מי שמבקש להצטרף אליו, אלא שואף לאיכות הנובעת מכוונה אמיתית.

וסיפור אישי: בסידרת חינוך שעברתי במסגרת קורס קצינים, נשאלנו ע"י המרצה : מי הוא יהודי"? נדרשנו לענות על אחת ממס' תשובות כדלהלן: 1) מי שגר בישראל. 2) מי שאוהב יהודים.
3) מי שמשרת בצה"ל. 4) מי שנולד בישראל. 5) מי שנולד לאמא יהודיה.
לא ייאמן ! חלק גדול מהצוערים ענה על תשובות 1 ו- 4 כנכונות.
יש רק קביעה נכונה אחת: יהודי הוא מי שנולד לאמא יהודיה , או גֵר שהתגייר כהלכה !
ליהודי יש פריבלגיה ! מי שזכה להיוולד לאמא יהודיה, גם אם מסיבות שונות הוא רחוק אלפי מילין מקיום תרי"ג מצוות, אתאיסט, אוכל טריפה ו"שם פס על מצוות התורה" – למרות הכל, הוא נולד יהודי, וללא שום מבחני קבלה – וימות כיהודי !
בנשמת כל יהודי וכל גֵר שמתגייר כהלכה, יש "גֵן" מיוחד, ניצוץ אלוקי,חלק רוחני משל הבורא ממש המחייה אותו. בשעת מבחן, ברגע האמת, גם אצל "האתאיסטים המוצהרים" מתגלה הניצוץ הזה ומעורר את נשמתו היהודית.
.
בפרשתנו אנו מתוודעים לגֵר שהיה בעל עמדה ציבורית גבוהה, נשיא נכבד בעמו, עתיר נכסים ובר סמכא במגיה האלילית על כל רבדיה,לחשיה וכישופיה. אדם בעל ראש אנאליטי, אסטרטג ברמה, וקרוב לוודאי גם בעל I.Q גבוה. יתרו. על שמו קרויה פרשה שלימה ומכובדת מאד בתורה, שבה "עשרת הדברות" – קבלת התורה.
יתרו,ויתֵר (אותן אותיות) על חיי החומר הנהנתיים הזמניים, ובחר בהכרה לקשור עצמו לתורה הנצחית ולאמת האלוקית ! הצהרתו בריש גלי : "עתה ידעתי כי גדול ה' ", והצטרפותו יחד עם בני משפחתו לקהל ישראל, הייתה הכנה למתן תורה, והשפיעה על רוחם של כל ישראל שזה עתה יצאו ממצרים עם כל "הפקלאות" על שכמם.

"עתה ידעתי " זו ההכרה מאז ועד היום, של כל "בעלי התשובה" שהתעורר בם הרצון להתחבר ולהעצים את הקשר שלהם עם הבורא. זו גם ההכרה של "גרי הצדק" שחיפשו במסע תיאולוגי ארוך אחרי האמת האחת – ומצאו אותה בחוקי התורה!
"חוקי אנוש נוצרו מתוך החיים ולכן הינם שונים בכל מדינה לפי התנאים שבה. תורת ה' היא חוקה אלוקית שיוצרת חיים היא תורת אמת השווה בכל מקום ובכל זמן". (היום יום כב' שבט)

זה הזמן לשוב ולחזור על ההצהרה המהדהדת של "נעשה ונשמע", לקיים את חוקי התורה, ולהכשיר את העולם לבואו של המשיח, בגאולה האמיתית והשלימה !

הדלקת נרות : 4:27 שבת שלום ומבורך
צאת שבת : 5:39 דוד טל

סגור לתגובות.